Wesele bliskiej osoby – jaką sukienkę wybrać?

Pośród gości weselnych istnieje określona hierarchia. Innego doboru stroju wymaga się od druhny, najbliższej rodziny czy dalszych gości, np. przyjaciół. Warto zastosować się do kilku zasad, aby nie tylko pięknie wyglądać, lecz także nie popełnić faux pas.

Sukienka dla druhny

Drużbowie i druhny są najważniejszymi osobami zaraz po parze młodej. Wymaga się od nich nie tylko odpowiedniego zachowania, ale również właściwego stroju. Sukienka druhny powinna być szykowna, elegancka, lecz także skromna. Jej kreacja nie może w żaden sposób przyćmić sukni panny młodej, która jest najważniejszą osobą podczas tego dnia razem z panem młodym.
Sukienka druhny może być o długości midi lub maxi. Lepiej jednak sprawdzają się nieco krótsze fasony ze względu na zachowanie kontrastu względem sukni panny młodej. Powinno się zrezygnować z mocnych i wyrazistych kolorów, które przyciągają zbyt dużą uwagę. Jednocześnie należy unikać takich barw jak biel i ecru, które są zarezerwowane dla panny młodej. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy panna młoda zażyczy sobie inaczej. Bezpiecznym i eleganckim wyborem są kolory pastelowe, które skomponują się idealnie z bielą sukni panny młodej. W przypadku sukienki druhny dobrze prezentują się także szarość czy granat.

luksusowe sukienki z koronki na wesele

Sukienka dla matki i siostry

Matki z obu stron powinny wybrać eleganckie i gustowne sukienki na wesele w stonowanych kolorach. Idealnie sprawdzą się sukienki maxi o szykownym kroju, które doskonale podkreślą urodę dojrzałych kobiet. Siostry pary młodej mogą pozwolić sobie na bardziej uniwersalne sukienki o długości midi lub maxi. Wyjątkowo dobrze sprawdzą się kolory pastelowe, odcienie niebieskiego i szarości lub beże. W tym przypadku sukienka nie musi być w jednolitym kolorze, jednak wzory powinny być delikatne, a ewentualne odcięcia nie kontrastować z główną barwą kreacji. Należy zrezygnować z awangardowych sukienek w kolorze srebra lub złota, także w przypadku młodych osób.

ekskluzywne sukienki na wesele 60

Uniwersalne porady

Niezależnie od tego, czy należy się do bliskiej rodziny pary młodej, czy jest się dalszym gościem, należy pamiętać o uniwersalnych zasadach doboru kreacji na uroczystość weselną. Przede wszystkim sukienka nie może być zbyt krótka, nawet jeśli nie uczestniczy się w uroczystości zaślubin, tylko przychodzi na samo przyjęcie weselne. W przypadku tak ważnej i doniosłej okazji, ubiór musi być elegancki i szykowny, dlatego należy zrezygnować z ekstrawaganckich modeli i fasonów. Ponadto na wesele nie można zakładać białych i czarnych sukienek.
Odpowiednio dobrana sukienka gwarantuje, że każda kobieta będzie prezentowała się pięknie na weselu bliskiej osoby. Niezależnie od tego, czy jest druhną, matką, siostrą lub przyjaciółką pary młodej. Jeśli szukasz idealnej sukienki, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego studia, w którym zgromadziliśmy najpiękniejsze fasony kreacji na każdą okazję!