Sukienki modelujące figurę – czy warto?

Sukienki modelujące figurę nazywane są sukienkami modułowymi. Dzięki doborowi odpowiednich wzorów oraz kolorów potrafią wykreować idealne proporcje w przypadku, gdy kobieta nie posiada idealnej sylwetki. Jest to ciekawe rozwiązanie, na które warto zwrócić uwagę.


Czym jest sukienka modułowa?


Sukienki modułowe pozwalają na modelowanie figury w optyczny sposób. Przy ich pomocy można zarówno wyszczuplić sylwetkę, jak i ją zaokrąglić w odpowiednich miejscach. Pozwala to na ukrycie niedoskonałości i jednoczesne podkreślenie walorów konkretnej figury. Ich nazwa pochodzi od zestawionych ze sobą odpowiednio modułów kolorystycznych, dzięki którym modelowana jest sylwetka. Sukienki modułowe charakteryzują się prostym krojem i różnorodnością w doborze zastosowanych materiałów i kolorów. W sukienkach modelujących figurę najlepiej sprawdzają się kolory kontrastowe, jednak nie powinno ich być więcej niż trzy. Mogą także występować w monochromatycznych barwach, czyli składać się z jednego koloru o różnych odcieniach.

Sukienki modelujące figurę


Wyszczuplenie talii


W celu optycznego wyszczuplenia talii stosuje się zestawienie jasnych kolorów z ciemnymi. W takim wypadku środek sukienki powinien być jasny, a jej boki powinny mieć formę ciemnych pasów. Takie zestawienie nie tylko podkreśli kształt sylwetki, ale przede wszystkim optycznie ją wyszczupli, jednocześnie podkreślając talię.


Zaokrąglenie bioder i powiększenie pośladków


Zaleta modułowych sukienek jest ich zdolność zarówno do optycznego odejmowania, jak i dodawania kilogramów. W przypadku szczupłej i chłopięcej sylwetki możliwe jest zaokrąglenie bioder i pośladków. W tym celu należy wybrać sukienkę modelującą, która będzie miała ciemniejszą i jednolitą górę oraz wzorzysty dół. Może to być graficzny deseń, poprzeczne pasy lub motywy kwiatowe.


Maskowanie brzuszka


Sukienki modelujące figurę pomagają ukryć również brzuch i zamaskować ewentualne fałdki, które są powodem kompleksów wielu kobiet. Chcąc osiągnąć taki rezultat, należy wybrać model sukienki modułowej z pstrokatym wzorem na środku oraz ciemniejszymi pasami znajdującymi się na bokach. Takie zestawienie sprawia, że wzór odciągnie uwagę od brzucha, a ciemne boki sukienki podkreślą talię, wydobywając z sylwetki to, co najlepsze.


Czy warto wybrać sukienkę modelującą figurę?


Sukienki modelujące figurę stanowią ciekawe i skuteczne rozwiązane, które pozwala w optyczny sposób poprawić niedoskonałości sylwetki. Dostępne są w różnych kolorach, jednak w większości posiadają stosunkowo prosty krój. Sukienki modułowe sprawdzą się zarówno w stylizacji casualowej, jak i tej bardziej eleganckiej, jednak już niekoniecznie jako kreacja wieczorowa. Warto dać im szansę i samemu przekonać się o ich skuteczności.