Jak dobrać kombinezon do sylwetki?

Kombinezon damski jest doskonałą alternatywą dla sukienki ze względu na swoją uniwersalność, która umożliwia jego wykorzystanie do każdej okazji. Odpowiedni dobór kombinezonu do sylwetki potrafi zdziałać cuda i sprawić, że każda kobieta poczuje kobieco i elegancko. Sprawdź, jak podjąć właściwą decyzję!

Jak dobrać odpowiedni kombinezon?

Dobierając kombinezon, należy kierować się podobnymi zasadami, jak w przypadku sukienki maxi. Wysokie kobiety (powyżej 170 cm) będą pięknie wyglądały w zwiewnych modelach i tych o długości spodni 7/8. Panie o średnim wzroście (ok. 165 cm) powinny postawić na bardziej dopasowane kombinezony o jednolitych wzorach i kolorach. Niskie kobiety (150-160 cm) powinny unikać luźnych kombinezonów, ponieważ skracają optycznie sylwetkę, dlatego lepszym wyborem będą dopasowane fasony o jednolitych kolorach lub podłużnych wzorach.

Sylwetka typu gruszka

Figura typu gruszka cechuje się wąskimi ramionami i szerokimi biodrami. Kobiety o takiej sylwetce powinny wybierać kombinezony, które podkreślą biust, dekolt i ramiona. Są to modele z marszczeniami i zdobienia na górze w postaci koronek, bufek czy ozdobnych kamyczków. Dekolt powinien być łódkowy lub zabudowany, a rękawy typu nietoperz. Najlepiej sprawdza się szerszy fason dołu kombinezonu, np. dzwony lub kuloty, które nadają sylwetce lekkości.

Sylwetka typu jabłko

Figura typu jabłko charakteryzuje się brakiem wyraźnego wcięcia w talii, dosyć masywną górą sylwetki i przeważnie szczupłymi nogami. W przypadku takiej figury sprawdzą się kombinezony z dekoltem V lub kopertowym, który optycznie wyszczupli ramiona i podkreśli biust. Idealne będą miękkie fasony z delikatnym ściągaczem, który stworzy wcięcie w talii. Jednocześnie należy unikać kombinezonów z paskiem i tych na cienkich ramiączkach. Kobiety o takiej sylwetce powinny wybierać kombinezony z krótkimi nogawkami, które doskonale eksponują nogi.

Sylwetka typu klepsydra

Figura typu klepsydra jest proporcjonalna i prezentuje się dobrze w każdym kombinezonie. Warto wyeksponować wcięcie w tali paskiem lub zdobioną klamrą, które przyciągną uwagę do najmocniejszego punktu sylwetki. Głęboki dekolt i wycięcia pięknie podkreślą biust, a ramiączka odsłonią zgrabne ramiona. Najlepiej sprawdzają się kombinezony dopasowane i wykonane ze sztywnych, eleganckich tkanin. Kobiety z sylwetką klepsydry będą się pięknie prezentować w każdym modelu i fasonie.

Sylwetka typu T

Figura typu T cechuje się szerokimi ramionami, wysokim wzrostem i szczupłą sylwetką. Należy unikać elementów podkreślających ramiona, jednocześnie stosując takie, które wyeksponują szczupłą talię i uwydatnią biodra. Idealnie sprawdzi się dekolt V, rękawy o długości 3/4 czy ramiączka wiązane na szyi. Kobiety o sylwetce T mogą nosić także kombinezony oversize, które wyrównają proporcję między szerokimi ramiona i wąskimi biodrami.

Warto poświęcić czas na wybór odpowiedniego kombinezonu, który będzie tuszował niedoskonałości sylwetki, jednocześnie podkreślając jej atuty. Dzięki temu będzie on perfekcyjnym ubraniem na każdą okazję.

Sprawdź nasze produkty z kategorii kombinezony